Jak maminka přestala kouřit

Nebyla jsem velký kuřák, ale měla jsem právě jenom ty speciální cigarety, cca 5 denně. O to víc mě štvalo, že nejsem schopna je odbourat a zapálit si, jenom když já „chci“, třeba jednou za týden. Letos jsem slavnostně přestala kouřit 1. ledna. Vydržela jsem 6 dní silou vůle. Po týdnu jsem byla zase na pěti, možná i více cigárech denně. 

Chtěla bych přestat kouřit…

Pak jsem narazila na projekt Nový Dech. Teď si uvědomuji, jaká je škoda, že Vaše webovky se na Google zobrazí až asi na třetí vyhledávací straně. Všechny články před nimi jsou, s prominutím, debilní návody a historky bývalých kuřáků a odborníků o tom, jaký je první měsíc bez cigarety psychicky i fyzicky náročný. Tady je mé první díky. Nic z toho se opravdu nekonalo. 

Démon nikotin už mě nenachytá

Druhé díky je za to, že jste mě opravdu tak psychologicky zpracoval a otevřel mi oči, že jsem si to dokázala z pohledu kuřáka „trochu ztížit“ a od prvního dne mého nekouření jsem měla svou skoro plnou krabičku mých oblíbených práskacích slimek doma v šuplíku. Bez problému jsem kolem ní celou dobu chodila, než si ji vzal manžel, který kouří krabičku denně a zrovna neměl svoje cigarety. 
Na ledničce mám vyfocenou mou sklenici plnou vajglů pro případ, že by démon nikotin zaútočil. Také zde mám lístečky o tom, že neexistuje nic jako jedna cigareta a „miluji se, přijímám se…“. 
Jistě si vzpomínáte, jak je super slyšet od ostatních, že jsou na vás pyšní, že jste to dokázal. V tomto ohledu mi samochvála opravdu nesmrdí a největší pocta pro mě jsou slova uznání od manžela, stále silného kuřáka. Tím se mi potvrzují zase Vaše slova, že každý kuřák chce přestat, i když to nahlas neřekne. 

Ne, děkuji, už nekouřím.

Už nemusím kouřit!

A v neposlední řadě Vám chci poděkovat za ten pocit vítězství. Včera jsme byli s manželem na úžasném koncertu Hanse Zimmera. Po hodině vyhlásili přestávku a já šla s mužem ven, protože si chtěl zapálit. Byli jsme v tom obrovském oblaku kouře mezi ostatními kuřáky, kterých nebylo málo a manžel se mě zeptal, jestli to se mnou něco dělá. Odpověděla jsem mu, že jo a dost a na něm bylo vidět, že čeká, že řeknu, že mám chuť, když všechny ty kuřáky vidím. Jenže já jsem mu řekla, že jsem na sebe strašně pyšná, že už NEMUSÍM kouřit jako oni. A takhle to teďka mám…

Děkuji z celého srdce, že jste mi pomohl prokouknout tu lež a posunout se dál. Se srdečným pozdravem, 

Kristýna K., 29-ti letá maminka skoro tříletého chlapečka z jižní Moravy