ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je možné se na online trénink registrovat ze Slovenska? Jak je to s platbou? Máte účet i na Slovensku?

Slováci jsou srdečně vítání v tréninku Nový Dech! Při vyplňování registračního formuláře vyberete v kolonce stát "Slovensko" a cena tréninku se vám automaticky přepočítá na Euro. Následně můžete platbu provést v Euro. Slovenský účet zřízen není, ale platby se odesílají na český euroúčet u Fio Banky. Například v rámci Fio Banky je převod mezi Slovenskem a ČR zdarma.

 

Jak probíhá online trénink? Běží to přes Skype?

Online trénink probíhá na webových stránkách www.novydech.cz, v uzavřené členské sekci, kam po zaplacení dostanete e-mailem přístupové údaje a kde budou v průběhu tréninku každý den zveřejněna nová instruktážní videa a případně doplňkové audio nebo pdf podklady. Podporu vám poskytuji v členské sekci nebo přes e-mail. Skype nebudeme používat. K absolvování tréninku vám stačí standardní kvalita připojení k internetu a standardní prohlížeče typu Explorer/Edge, Firefox, Chrome.

 

Kdy se můžu přihlásit? Kdy začíná online trénink?

Online trénink je otevřen pro průběžný vstup, takže registrovat se a začít můžete kdykoliv. Zvažte jen načasování termínu poslední cigarety, kterou si dáte dvacátý den tréninku. Bylo by dobré, abyste zhruba první jeden-dva týdny odvykání nikotinu neměli žádné hodně stresové situace (jako státnice) nebo oslavy. Je vhodné se nějakou rozumnou dobu po poslední cigaretě - podle toho, jak se budete cítit - vyhýbat alkoholu.

Jak mohu dát odvykací kurz Nový dech někomu jako dárek?

Ano, můžete darovat kurz někomu, o kom víte, že chce přestat kouřit. Nemá smysl darovat kurz někomu, kdo přestat kouřit nechce. Aby se kurz nespustil ihned po zaplacení, ale aby si ho mohl aktivovat sám obdarovaný, kupte kurz formou dárkového poukazu, na němž bude uveden jedinečný slevový kód na slevu ve výši 100% ceny. Dárkový poukaz objednejte emailem na info@novydech.cz, na základě objednávky obdržíte fakturu.

Je vhodné kombinovat kurz s užíváním Champixu, nikotinových náhražek nebo elektronické cigarety?

Je to možné, ale vhodné to není. Nedoporučuji zejména nikotinové náhražky (žvýkačky, náplasti apod.). Pokud už Champix užíváte, doberte množství, které máte zakoupené. Pokud zvažujete užívání Champixu, tak ho raději zavrhněte. Champix funguje dle dostupných informací zhruba na třetinu lidí, protože jen třetina lidí má v sobě receptory, na které se Champix váže. Na ostatní lidi vůbec nefunguje. Při jeho ceně je to zbytečné riziko vyhozených peněz. Takže se rozhodněte, že to zvládnete bez něj. Pokud už kouříte elektronické cigarety, kuřte je i nadále v průběhu kurzu a. Pokud zvažujete přechod z běžných cigaret na elektronické, tak to nedělejte, protože tím se závislosti na nikotinu nezbavíte, naopak ji můžete ještě posílit.

Je kurz vhodný i pro odvykání závislosti na elektronických cigaretách?

Ano, je. Některé úkoly nebudete moct plnit s elektronickou cigaretou, ale to nevadí. Postupujte kurzem stejně, jako byste kouřili běžné cigarety, skončete se svými elektronickými  v momentě, kdy se v kurzu končí s kouřením.

Bojím se, že po skončení s kouřením přiberu na váze. Řeší se v kurzu i tento problém?

Ano, tomuto tématu se v kurzu věnuji hodně. Někteří lidé se mírnému přibrání na váze (2-4 kg) neubrání, protože kouření zrychluje metabolismus a po jeho skončení se jim metabolismus zpomalí, ať dělají, co dělají. Po čase se však můžete vrátit ke své původní váze. Psychologická metoda, na které je kurz Nový dech postaven, předchází většímu přibrání na váze. K tomu totiž dochází, když kuřáci odvykají tak, že svou potřebu kouřit potlačují, přemáhají a zahánějí. Díky Novému dechu pochopíte, že nic potlačovat nemusíte.

Jsem těhotná. Je pro mě dobré přestávat kouřit?

Pro vaše miminko je to dobré v každém případě. Pokud se obáváte vlivu vašeho absťáku a stresu na miminko, tak kouření na něj má určitě horší vliv. Navíc, jestli vás kouření s ohledem na miminko trápí, což evidentně trápí, jinak byste toto teď nečetla, pak se stresujete svým špatným svědomím z toho, že kouříte, a bude pro vás úleva, když přestanete. V kurzu navíc získáte i motivační audionáhravku určenou pro rodiče.